عصر دیپلماسی

سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹
فهرست

آخرین وضعیت میدانی نبرد “الباب”

عصر دیپلماسی: پس از پیشروی های ارتش سوریه طی ۲۰ روز گذشته در شرق حلب، که منجر به آزادسازی دست کم ۳۰ روستا و ۲۵۰ کیلومتر از این منطقه گردید، فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح سوریه طی بیانیه ای ضمن اشاره به پیشروی های ذکر شده در شرق حلب از توسعه کمربند امنیتی شهر حلب سخن گفت .

معمولا بیانیه هایی از این دست پس از اتمام عملیات و پایان کار ارتش در یک منطقه صادر میشد و انتشار آن در زمان حاضر میتواند معنای خاصی داشته باشد. به احتمال زیاد یکی از دلایل انتشار این بیانیه در چنین زمانی میتواند آگاهی دادن مردم از تحقق اهداف از پیش تعیین شده باشد و با رقیق کردن فضا، از تقاضای موجود برای آزادسازی شهر الباب بکاهد.

شاید تا قبل این بیانیه انتظار آن میرفت که ارتش سوریه باب را آزاد خواهد کرد ولی مشخصا این بیانیه پیامی عکس آن دارد .

لازم به ذکر است که با توجه به پیشروی های نیروهای تحت امر ترکیه در دو روز گذشته و تصرف روستاهای عمیه کبیره و صغیره در شرق و همچنین روستاهای الغوز و ابوزندین در غرب الباب، این نیروها حال دور زدن شهر الباب هستند و احتمال تصرف این شهر توسط مسلحین تحت حمایت ترکیه روز به روز در حال افزایش است .

bab

باید دید در روزهای آینده سیر عملیات ها در شرق حلب به چه صورت خواهد بود و آیا ارتش سوریه برای ورود به الباب با مسلحین تحت امر ترکیه درگیر خواهد شد و یا به ایجاد یک منطقه حائل در جنوب الباب رضایت میدهد و پیکان عملیات را به سمت دیرحافر کج میکند؟

دسته بندی:   انتخاب تحریریه, سیاسی

Tags:  

دیدگاه ها