عصر دیپلماسی

یکشنبه, ۲۲ تیر, ۱۳۹۹
فهرست

آغاز مرحله سوم عملیات آزادسازی رقه

بر اساس اطلاعات به دست آمده از ارتش دموکراتیک سوریه، پس از وقفه چند روزه در عملیات خشم فرات برای آزادسازی رقه، سومین مرحله این عملیات با رسیدن تجهیزات زرهی و سلاح های کانادایی اهدایی ائتلاف بین المللی علیه داعش به رهبری آمریکا، آغاز شده است.
تجیهزات و خودروهای زرهی اهدایی به نیروهای SDF پس از ورود به عین عرب و گذر از عین عیسی اکنون به خط نبرد با داعش در منطقه طبقه رسیده اند. منطقه ای که هم اکنون خط مقدم نبرد علیه داعش در عملیات رقه بشمار می رود. همزمان با آغاز این عملیات، جنگنده های ائتلاف نیز حملات خود را به مواضع داعش آغاز نموده و پشتیانی هوایی نیروهای دموکراتیک سوریه را انجام میدهند که در تازه ترین حملات خود برای قطع خطوط پشتیبانی داعش چهار پل بر روی رودخانه فرات در جنوب رقه را مورد هدف قرار دادند.
نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در سومین مرحله از عملیات خشم فرات به سمت خط مواصلاتی دیر الزور – رقه حرکت خواهند کرد و هدف اصلی در این مرحله از عملیات ها که به حمایت نیروهای ائتلاف بین المللی علیه داعش به رهبری آمریکا نیز صورت خواهد گرفت؛ قطع راه ارتباطی داعش از دیرالزور به رقه می باشد که با پیشروی نیروهای SDF در محور طبقه محقق خواهد گردید که در این صورت محاصره رقه فشرده تر شده و عرصه برای تروریست های داعشی در داخل مقر اصلی آنها تنگ تر خواهد شد.

دسته بندی:   انتخاب تحریریه, سیاسی

دیدگاه ها