عصر دیپلماسی

یکشنبه, ۱۰ فروردین, ۱۳۹۹
فهرست

اتمر:پاکستان باید بر ضد مدارس تروریستی اقدام کند

آقای اتمر در سفر به مقر ناتو در بروکسل پایتخت بلژیک، گفته است: “زمان آن رسیده است که کشورها به ویژه پاکستان برای آینده‌ی کودکانشان هم که شده در مورد این مدرسه‌ها تصمیم بگیرند‌.”
مشاور شورای امنیت ملی افغانستان در این دیدار گفته است که پاکستان باید برضد گروه‌های تروریستی به ویژه رهبران مدرسه‌های دینی پاکستان که محلی برای پرورش ترورست ها است، اقدامی جدی کند.
وی افزود که اخترمحمد منصور، رهبر پشین گروه طالبان و اسامه بن لادن، رهبرپیشین شبکه القاعده در پاکستان کشته شده است.
به گفته‌ی آقای اتمر، افراد غیرنظامی و به ویژه کودکان بی‌گناه و دانش آموزان مدارس در شهر پشاور در داخل خاک پاکستان از سوی افراد افراطی کشته شده‌اند که از این منظر پاکستانی‌ها نیز “قربانی” افراط گرایی و تروریست پروری هستند.
وی به مقامات ناتو گفته است که حکومت افغانستان بارها به پاکستان گوشمزد کرده است که شهروندان هر دو کشور قربانی این اعمال هستند؛ پس چرا اسلام آباد در مبارزه با این پدیده با کابل همکاری نمی‌کند.
مقامات حکومتی افغانستان پیش از این نیز بارها گفته‌اند که گروه‌های تروریستس، به ویژه طالبان، در خاک پاکستان مستقر هستند و از سوی این کشور حمایت می‌شود و بارها به پاکستان اعتراض کرده اند که دست از سیاست حمایت از تروریست ها بردارد و مراکز این گروه های را هدف قرار دهد اما تاکنون پاکستان اقدام عملی را در این راستا انجام نداده است.

دسته بندی:   آخرین اخبار, سیاسی, شبه قاره

دیدگاه ها