كلمات_في_القدس

بررسی موضوع انتقال سفارت به قدس توسط هیات کنگره آمریکا

هیاتی رسمی از کنگره آمریکا روز جمعه به منظور بحث و بررسی مساله انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس وارد فلسطین اشغالی شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از شبکه هفتم تلویزیون رژیم صهیونیستی، این هیات به نمایندگی از کمیته فرعی امنیت ملی وابسته به مجلس نمایندگان آمریکا به فلسطین اشغالی سفر کرده است تا در این سفر 24 ساعته موضوع انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس را از جنبه های عملی و سیاسی به دقت بررسی کند.

شبکه هفتم تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که رون دا سانتوس رئیس کمیته فرعی امنیت ملی وابسته به مجلس نمایندگان آمریکا و دینس روس عضو کنگره آمریکا ریاست این هیات را بر عهده دارند. این هیات قرار است با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و شماری دیگر از مسئولان این رژیم در شهر قدس دیدار کرده و از برخی مراکز و اماکن نیز در این شهر بازدید کند.

در حالی که رؤسای جمهوری پیشین آمریکا مساله انتقال سفارت را به بعد از حل منازعه فلسطینی صهیونیستی موکول می کردند، دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا در جریان تبلیغات انتخاباتی خود اعلام کرده بود که در صورت پیروزی در انتخابات، سفارت این کشور را از تل آویو به قدس منتقل خواهد کرد.

همچنن نیکی هایلی نماینده جدید آمریکا در سازمان ملل اخیرا در سخنانی در کمیته امور خارجه مجلس سنای این کشور اعلام کرد که مساله انتقال سفارت به قدس نه فقط خواسته اسرائیل است، بلکه کنگره آمریکا نیز از آن حمایت می کند.