عصر دیپلماسی

چهارشنبه, ۱۵ مرداد, ۱۳۹۹
فهرست

تاکید خارطوم بر گسترش روابط با آمریکا به‌رغم دستور ترامپ علیه سودان

سودان با وجود دستور ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود شهروندان سودانی به این کشور، دست دوستی به سوی او دراز کرده و بر لزوم تقویت روابط دوجانبه با واشنگتن تاکید کرده است.

به نوشته روزنامه الیوم السابع مصر، با وجود آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا در حکمی ورود اتباع سودانی به این کشور را ممنوع اعلام کرده، ابراهیم غندور، وزیر خارجه سودان در پیامی برای رکس تیلرسون، همتای آمریکایی خود تعهد داد که خارطوم به تقویت روابط دوجانبه خود با واشنگتن ادامه خواهد داد.

سودان با وساطت عربستان در دو سال گذشته تلاش زیادی برای نزدیک شدن به آمریکا انجام داده و در همین راستا آمریکا نیز اخیرا برخی تحریم‌های سودان را لغو کرد.

در این پیام آمده است: اهداف مشترک متعددی که دو کشور سودان و آمریکا دارند از جمله مبارزه با تروریسم در سطح منطقه‌ای و جهانی آنها را به یکدیگر مرتیط کرده است.

در بیانیه منتشر شده از سوی وزارت خارجه سودان اشاره‌ای به ممنوعیت اعلام شده از سوی دولت ترامپ برای مردم سودان نشده اما بر پایبندی خارطوم به تقویت روابطش با واشنگتن تاکید شده است.

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در تاریخ ۱۳ ژانویه لغو برخی تحریم‌های اقتصادی علیه سودان را که از حدود ۲۰ سال قبل اعمال شده بود، اعلام کرد.

منبع: ایسنا

دسته بندی:   آخرین اخبار

دیدگاه ها