عصر دیپلماسی

یکشنبه, ۱۰ فروردین, ۱۳۹۹
فهرست

تصمیم جدید پاکستان برای بازگرداندن مهاجران تبعه افغانستان

به نقل از رسانه های پاکستان، براساس تصمیم هایی که امروز در هیات دولت پاکستان به ریاست نواز شریف نخست وزیر این کشور گرفته شد، بار دیگر تاکید شده است که هرگونه ورود اتباع افغانستان به پاکستان بدون روادید معتبر ممنوع است.
تصمیم های امروز دولت پاکستان، دستگاه های مختلف این کشور را ملزم می کند تا قوانین مربوط به مهاجران افغانستانی را به ویژه در مناطق مرزی دو کشور با جدیت بیشتری نسبت به گذشته اجرا کنند و به هیچ وجه به شهروندان افغانستان فاقد روادید معتبر، اجازه ورود به خاک پاکستان را ندهند.
براساس تصمیم های امروز هیات دولت پاکستان، آن دسته از مهاجران افغانستانی که دارای مدارک معتبر مهاجرت هستند و نام آنها در فهرست مهاجران قانونی ثبت شده است، تا پایان سال جاری میلادی فرصت دارند که خاک پاکستان را ترک کنند.
چندی پیش عبدالقادر بلوچ وزیر امور مناطق مرزی و مهاجران پاکستان اعلام کرد که پس از پایان مهلت مهاجران قانونی برای ترک خاک پاکستان، در صورتی که این افراد هنوز در پاکستان حضور داشته باشند، با آنها به عنوان مهاجران غیرقانونی برخورد خواهد شد.
گزارش های نهادهای بین المللی حاکی است طی یک سال اخیر، حدود ۷۰۰ هزار نفر از مهاجران افغانستانی، خاک پاکستان را ترک کرده اند.

دسته بندی:   آخرین اخبار, سیاسی, شبه قاره

دیدگاه ها