عصر دیپلماسی

یکشنبه, ۲۲ تیر, ۱۳۹۹
فهرست

رسانه‌های اسرائیلی: کنفرانس حمایت از انتفاضه در تهران بی‌سابقه بود

عصر دیپلماسی :پس از شروع به کار کنفرانس سالانه حمایت از انتفاضه در تهران بسیاری از رسانه‌های بین‌المللی به پوشش اخبار و انتشار بازتاب‌های این اجلاس پرداختند. در این میان، حتی رسانه‌های اسرائیلی هم استقبال از کنفرانس انتفاضه در تهران را بی‌سابقه خوانده‌اند.

رسانه‌های اسرائیلی ضمن پرداختن به برگزاری ششمین کنفرانس سالانه حمایت از انتفاضه فلسطینی اعلام داشتند که توجه و مشارکت بی‌سابقه‌ای از جانب کشورهای دنیا در برگزاری این کنفرانس صورت گرفته است. به‌نحوی‌که ۸۰ هیات از ۸۰ کشور دنیا در آن شرکت کرده‌اند و در میان آنان نمایندگان رده‌بالای جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی حضور داشتند. این به آن معناست که تأثیر کنفرانس امسال از سال‌های گذشته به‌مراتب بیشتر خواهد بود.

روزنامه هاآرتض در این‌باره نوشت: تشکیلات خودگردان فلسطینی در رام الله نگرانی خود را از تأثیر ایران بر سیاست فلسطینی پنهان نکرد چراکه یک مقام رده‌بالا در دفتر رئیس دولت خودگردان فلسطین اعلام داشت” ایرانی‌ها در ارسال پول و تجهیزات نظامی خساست نمی ورزند” و این به آن معناست که این حمایت‌ها تأثیر و نقش ایران را در سیاست فلسطینی افزایش خواهد داد. به‌ویژه در سایه بن‌بست سیاسی و انزوای اسرائیل در کنار عدم کارآمدی سیاست‌های آمریکا در فلسطین و شکست طرح دو دولت در اراضی اشغالی، این افزایش تأثیر ایران بیشتر خواهد شد.

رسانه‌های اسرائیلی اعلام‌خطر نموده و در مورد تحقق مواضع اعلام‌شده از سوی رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران هشدار داده‌اند. به‌ویژه مواضع ایشان مبنی بر “درخواست نابودی اسرائیل” و “تعبیر غده سرطانی و سیستم تروریستی” و همچنین گفته ایشان که ” انتفاضه سوم به شکست اسرائیل منجر خواهد شد و آن را به زباله‌دان تاریخ خواهد فرستاد” بیشترین بخش از بازتاب‌ها و هشدارهای رسانه‌های اسرائیلی را به خود اختصاص داده است.

همچنین غالب رسانه‌های اسرائیلی به بخشی از سخنان مقام معظم رهبری پرداختند که در آن اسرائیل را دولتی ساختگی خواندند که تلاش می‌کند برای حل مشکلات خود یهودیان را از سراسر جهان به فلسطین بیاورد.

همچنین رسانه‌های اسرائیلی به موضع رهبر ایران در رابطه با وجوب حمایت از مقاومت در فلسطین و دعوت ایشان به لزوم اتحاد در میان فلسطینیان پرداختند.

دسته بندی:   انتخاب تحریریه

دیدگاه ها