عصر دیپلماسی

یکشنبه, ۲۲ تیر, ۱۳۹۹
فهرست

رهبر ایران احزاب مختلف مراکشی و شیعیان مغرب را در تهران گرد هم آورد

عصر دیپلماسی: سایت هسپرس مراکش در گزارشی با تیتر «رهبر ایران احزاب مختلف مراکش و شیعیان این کشور را گرد هم آورد» ضمن پوشش مفصل اخبار مرتبط با کنفرانس “حمایت از انتفاضه در تهران” به‌صورت مختصر به یکی از فواید این کنفرانس برای مراکشی‌ها اشاره کرده است و به نحوی آن را از برکات دعوت رهبر معظم ایران از احزاب مختلف این کشور برای حضور در کنفرانس دانسته است.

این سایت در رابطه با حضور احزاب مختلف مراکشی در کنفرانس تهران نوشت: هسپرس از طریق منابع خود مطلع شده است که دعوت رسمی از حبیب مالکی رئیس مجلس نمایندگان و حکیم بنشماش رئیس مجلس مشاوران جهت حضور در کنفرانس تهران صورت گرفته است و این درحالی است که اسامی نمایندگان پارلمان مراکش ازجمله ” العربی المحرشی” مشاور پارلمانی حزب اصالت و تجدد و نیز عیسی امکیکی رهبر حزب عدالت و توسعه در میان حاضرین وجود دارد. همچنین در این کنفرانس فعالان شیعه مراکشی در رابطه با فلسطین ازجمله خالد سفیانی، ادریس هانی و احمد ویحمان نیز حضور دارند.

بنا بر اعلام سایت هسپرس مراکش، گرد هم آمدن روسای احزاب “عدالت و توسعه” و “اصالت و تجدد” که در حاکمیت مراکش با یکدیگر اختلافات عدیده‌ای داشته و هر یک ریاست یکی از مجالس نمایندگان و شورای این کشور را بر عهده دارند، در کنار نمایندگان شیعیان این کشور مسئله‌ای است که تاکنون سابقه نداشته و این مهم که می‌تواند نقش به سزایی در افزایش ثبات و تعامل مثبت آینده این کشور داشته باشد به برکت دعوت رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران از احزاب فوق‌الذکر صورت گرفته است.

سایت مراکشی مزبور همچنین درخواست رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران برای قرائت فاتحه حاضرین نثار روح مالکوم ایکس را مورد توجه قرارداده است.

دسته بندی:   انتخاب تحریریه

دیدگاه ها