عصر دیپلماسی

شنبه, ۰۵ مهر, ۱۳۹۹
فهرست

طالبان: صلیب سرخ به فعالیت در افغانستان ادامه دهد، امنیت آنها را تامین می کنیم

عصر دیپلماسی:طالبان با ابراز تاسف از کشته شدن کارمندان صلیب سرخ در ولایت جوزجان از این سازمان بین المللی خواسته است که به فعالیت هایش ادامه دهد.
دو روز قبل در ولایت جوزجان افراد مسلح به کارمندان اداره صلیب سرخ در جوزجان حمله کردند، دو تن آنان کشته شدند و دو تن دیگر را با خود به جای نامعلوم بردند.
بعد از حمله گروه داعش مسوولیت کشته شدن افراد یاد شده را به عهده گرفتند.
در عین حال کمتیه بین المللی صلیب سرخ دیروز اعلام داشت که فعالیت هایش را تا یک زمان نامعلوم متوقف کرده است.
در اطلاعیه ای که به تاریخ ٢٢ بهمن از سوی ذبیح الله مجاهد، یکی از سخنگویان طالبان منتشر شده،آمده است: کمیسیون بهداشت آن ها از کشته شدن همکاران شان در کمیته بین المللی صلیب سرخ متاثر هستند و از کمیته یاد شده خواستار تداوم خدمات شان می باشد.
در اطلاعیه افزوده شده که کمیته بین المللی صلیب سرخ که از سه دهه به این سو در افغانستان فعالیت دارد، خدمات شان برای مردم بی بضاعت و فقیر افغانستان بسیار مهم و با ارزش است.
طالبان گفته است که افغانها در حال حاضر بیش از هر زمانی دیگری به کمک های بشر دوستانه و خدمات بهداشتی نیاز دارند و از این اداره می خواهند که مانند گذشته به خدمات شان ادامه بدهند.
دراین اطلاعیه تصریح شده است که طالبان در مناطق تحت کنترل خویش برای تامین امنیت کارمندان کمیته بین المللی صلیب سرخ اقدامات جدی صورت خواهند داد.

دسته بندی:   آخرین اخبار, سیاسی, شبه قاره

دیدگاه ها