عصر دیپلماسی

جمعه, ۰۲ آبان, ۱۳۹۹
فهرست

لاوروف:‌ تاخیر بیشتر در سازش سیاسی سوریه به نفع هیچ کس نیست

وزیر خارجه روسیه گفت، هیچ کس از تاخیرها در سازش سیاسی سوریه نفع نمی‌برد و مسکو امیدوار است که دولت جدید آمریکا بیش از گذشته در مقابله با تروریسم حضور داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاروروف، وزیر خارجه روسیه امروز (دوشنبه) گفت:‌ هیچ کس از تاخیرهای به وجود آمده در روند سازش سیاسی برای بحران سوریه رضایت ندارد. تاخیرهای بیشتر به نفع هیچکس نیست.

لاوروف در جریان یک نشست خبری پس از گفت‌وگو با همتای بورکینافاسویی خود نشست آستانه را مورد ستایش قرار داد و گفت:‌ من با رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا در بن دیدار کردم. ما درباره اوضاع در سوریه، به ویژه درباره مقابله با تروریسم جهانی به گفت‌وگو پرداختیم.

وزیر خارجه روسیه همچنین اتهامات وارد شده علیه مسکو را درباره دخالتش در تلاش برای کودتا در مونته‌نگرو رد کرد و گفت: این اتهام هم همانند حملات هکری علیه غرب و دست داشتن در کمپین‌های انتخاباتی در کشورهای غربی بی پایه و اساس است.

پیشتر سفارت روسیه در انگلیس این گزارش را رد کرده و آن را کاملا کنایه آمیز خواند.

روز یکشنبه، روزنامه تلگراف گزارش داد که مسکو در توطئه برای براندازی دولت مونته‌نگرو به وسیله قتل میلو جوکانوویچ، نخست وزیر حامی غرب در ۱۶ اکتبر ۲۰۱۶ دست داشته است.

وزیر خارجه روسیه همچنین با اشاره به این موضوع که “آنچه که به روسیه تعلق دارد را اجاره نمی‌دهیم” گفت: گزارش‌های رسانه‌ای درباره کریمه و احتمال برداشتن تحریم‌های ضد روسی چیزی جز تلاشی برای منحرف کردن توجهات از ناکامی پترو پوروشنکو در تحقق توافق مینسک نیست و چیزی که به روسیه تعلق دارد را اجاره نمی‌دهیم.

منبع: ایسنا

دسته بندی:   آخرین اخبار

دیدگاه ها