عصر دیپلماسی

جمعه, ۰۲ آبان, ۱۳۹۹
فهرست

مایک پنس: در کنار اتحادیه اروپا علیه اقدامات توسعه‌طلبانه روسیه می‌ایستیم

معاون رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی در بروکسل بار دیگر بر تعهدات ایالات متحده در قبال اتحادیه اروپا تاکید کرد و گفت، آمریکا در کنار این اتحادیه در مقابل تلاش‌های توسعه طلبانه روسیه می‌ایستد.

به گزارش شبکه اسکای نیوز عربی، مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا در این کنفرانس مطبوعاتی که به همراه دونالد تاسک، رئیس پارلمان اروپا در مقر اتحادیه اروپا برگزار شد، گفت که با برخی مسئولان اتحادیه اروپا دیدار کرده و امروز پس از دیدار با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا راهی واشنگتن خواهد شد.

او گفت: به نمایندگی از رئیس‌جمهور ایالات متحده بر ادامه همکاری‌ها و شراکت قوی واشنگتن با اتحادیه اروپا تاکید می‌کنم. ما هر دو بر معیارهای ارزشمند بشری از جمله دموکراسی، حقوق بشر، آزادی و حاکمیت قانون تاکید داریم و برای گسترش آنها به شراکت خود ادامه می‌دهیم.

مایک پنس ادامه داد: ایالات متحده و اتحادیه اروپا باید متحد و قوی بماند تا بتوانند با چالش‌هایی که جهان با آن روبروست مقابله کنند. ما هر دو برای آسایش و امنیت در جهان تلاش می‌کنیم و این تلاش ها باید ادامه یابد.

او با اشاره به حوادث تروریستی سال گذشته در بروکسل نیز گفت: آمریکا در کنار شما برای مقابله با تروریسم خواهد ماند و همکاری های امنیتی را گسترش خواهیم داد تا دیگر شاهد چنین حوادثه غمناکی نباشیم.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا در پایان سخنان خود به تنش‌های موجود میان اتحادیه اروپا و روسیه نیز پرداخت و گفت: آمریکا در کنار اتحادیه اروپا و ناتو خواهد ماند و در مقابل تلاش‌های روسیه برای گسترش مرزهایش می‌ایستد. ایالات متحده خواهان ادامه آتش‌بس در اوکراین است که از امروز به اجرا درآمده است.

منبع: ایسنا

دسته بندی:   آخرین اخبار

دیدگاه ها