عصر دیپلماسی

چهارشنبه, ۲۵ تیر, ۱۳۹۹
فهرست

ورود ترکها به الباب

عصر دیپلماسی: در واپسین ساعات شب گذشته نیروهای ترکیه در قالب عملیات موسوم به “سپر فرات” موج جدید حملات همه جانبه خود را به الباب آغاز نمودند.

پس از پیش روی های خوب نیروهای ارتش سوریه طی ۲۰ روز گذشته که منجر به تنگتر شدن حلقه محاصره الباب گرید، نیروهای تحت امر ترکیه پس از وقفه ای کوتاه مدت در مسیر پیشروی های خود به سمت الباب به خصوص در محور غربی الباب که به نظر می رسید کار در آن منطقه گره خورده و تروریست های داعشی توانسته اند جلوی پیشروی نیروهای تحت امر ترکیه را بگیرند، شب گذشته عملیات گسترده خود را با پشتیبانی هوایی و توپخانه ای ارتش ترکیه، آغاز نمودند.

طبق آخرین گزارشات دریافتی تا این لحظه نیروهای تحت امر ترکیه توانستند بالاخره سد مقاوم داعش در غرب الباب را بشکنند و و از سمت غرب وارد الباب شوند. هم اکنون درگیری های سنگین در این محور گزارش می شود.

اما در سوی دیگر ارتش سوریه نیز موفق پس آزاد سازی بیره الباب در روز گذشته همانطور که انتظار می رفت موفق به آزادسازی منطقه طومان نیز شد و در ادامه با آزادسازی شماویه و دیرقاق، کار داعش در جنوب الباب را باید تمام شده دانست.

نبرد در الباب به مراحل سخت و نفس گیر خود نزدیک گردیده و باید منتظر شنیدن خبرهای جدید از این محور در روزها و ساعت های آتی باشیم.

دسته بندی:   انتخاب تحریریه, سیاسی

دیدگاه ها